Magazyn Młodych - Strona główna
Antykoncepcja Ksišżki Na poważnie
Opowiadania Poezja Tworzenie WWW
emodi.pl -  Wiele sklepów w jednym miejscu
Okno logowania
L:
H:
Załóż nowe konto

Szukaj

Teksty
Strona główna
Antykoncepcja
Film
Fotografia
Humor
Książki
Linki
Muzyka
Na poważnie
Opowiadania
Poezja
Sport
Tworzenie WWW
Wywiady

Reklama


Redakcyjne
Strona główna
Newsy
Nasze banery
Dodawanie tekstów
Redakcja
Reklama
Linki

Subskrycja
Twój email


Polityka prywatności

STATy:)

o2u.pl - 
darmowe liczniki
Tekstów: 341
Komentarzy: 1221
Twórców: 110 osób
Soft: cmsMM v 2.0

Chcesz dodać swój artykuł?


MM >> Na poważnie >> Samochwał

Samochwał


Data publikacji: 23-08-2006
Autor:Dealer
Kategoria:Na poważnie
Odsłon:3474

     
Kazimierz Marcinkiewicz, tęskniący widocznie za popularnością postanowił założyć własnego bloga. Pierwsza notka jasno pokazuje, że blog będzie jednym z frontów, na którym były premier będzie „bronił dokonań własnego rządu”. Posypała się od razu długa(acz-jak napisał KM- „niepełna”) lista osiągnięć jego rządu. Oto cytat z byłego premiera:

„Wymienię więc tylko niektóre. Kto nie podwyższył akcyzy na benzyny(1)? Kosztowało to budżet 2 mld zł, a przyniosło gospodarce dobry pożytek(2). Kto dopchnął kolanem dochody budżetu państwa na 2006 rok? Wszyscy wieścili załamanie budżetu. A tu proszę wykonanie jest doskonałe i deficyt będzie niższy od planowanych 30 mld zł(3). To może krasnoludki działają w państwie?(4) A kto wskazał w budżecie środki finansowe na becikowe(5), 2 tygodnie urlopów macierzyńskich(6), dożywianie dzieci, pomoc socjalną dla rolników, stypendia dla młodzieży i studentów(7), dopłaty do paliwa rolniczego(8) i tysiące innych ważnych zadań państwa wobec obywateli(9)? Kto to zrobił(10)? Może opozycja, a może eksperci. To wszystko to też PR? Dalej… Kto przygotował ustawę o zamówieniach publicznych(11), sadach gospodarczych(12), biopaliwach(13), podatkach(14), sądach 24 godzinnych(15)…. Kto przyciągnął wielkich i średnich inwestorów zagranicznych do naszego kraju(16)? Przychodzą na piękne oczy? Może, ale w takim razie czyje? Może błękitne oczy? Wówczas zgoda.”

ad.1
Rzeczywiście- to wielka zasługa. Rząd zrobił obywatelom wielką łaskę i odstąpił od tradycyjnego rabunku w postaci podwyższenia akcyzy na benzynę. Marcinkiewicz mógł doprowadzić do podwyżki cen wszelkich towarów, ale tego nie zrobił. Akt miłosierdzia jakich mało, tak więc nie dziwię się iż były premier irytuje się iż nikt mu za to na kolanach nie dziękuje.

ad.2
Skoro nie podwyższanie akcyzy przyniosło gospodarce pożytek, to może by tak akcyzę radykalnie obniżyć, dzięki czemu gospodarka ruszyła by z kopyta? No, ale Marcinkiewicz nie jest taki głupi by pozwolić obywatelowi samodzielnie decydować o wydawaniu pieniędzy. Jak każdy socjalista woli jak najwięcej zebrać do wspólnego wora, by potem uprawiać idiotyczne rozdawnictwo.

ad. 3
Deficyt będzie niższy niż 30mld zł?? W roku wyborczym?!? To nie będzie kiełbasy wyborczej?! Nie wierzę...

ad. 4
Krasnoludki nie działają w państwie. Niestety, działają za to m.in.: W. Jasiński, R. Wiechecki, M. Seweryński, A. Lepper, R. Giertych. Ten ostatni to już na pewno na krasnoludka jest za wysoki....

ad. 5
A kto wymyślił to durne becikowe?! GIERTYCH i LPR! Marcinkiewicz jak każdy socjalista uważa iż trwonienia pieniędzy podatnika na socjał jest powodem do dumy. Współczuję.

ad. 6
Dzięki wydłużeniu urlopu macierzyńskiego młodym kobietom będzie jeszcze trudniej znaleźć pracę, gdyż nikomu nie uśmiecha się zatrudniać pracownika, który może raptem pójść na długotrwały, płatny urlop.

ad. 7
Zamiast spróbować stworzyć sprawny i w miarę sprawiedliwy system stypendialny dolano odrobinkę pieniędzy robiąc z tego wielki sukces.

ad. 8
Paliwo powinno być tanie dla każdego. Tworzenie równych i równiejszych jest niedobre. A tak w ogóle to paliwo rolnicze przepchnęła Samoobrona, a nie Marcinkiewicz...

ad. 9
Głównymi i w sumie jedyny zadaniami państwa powinno być zapewnienie bezpieczeństwa zewnętrznego i wewnętrznego. Gdy państwo bierze się za inne rzeczy kończy się to zawsze tak samo, czyli wysoki podatkami, głodowymi emeryturami, kulejącą służbą zdrowia, a nade wszystko odbieraniem wolności jednostce, która pod przymusem jest zaprzęgana do ZUSu i innych socjalistycznych wynalazków.

ad. 10
Niestety, te wszystkie głupoty, zrobił właśnie Marcinkiewicz.

ad. 11-12
Do tych dwóch ustaw na siłę nie ma się co czepiać, jest wiele innych gniotów, którym należą się baty.

ad. 13
Biopaliwa, czyli kolejny idiotyczny pomysł, obliczony na wyciągnięcie kasy od kierowców. Ciekaw jestem kiedy wpadną na pomysł aby zmusić kierowców aby w bagażniku wozili powiedzmy- kwintal pszenicy, aby odciążyć tę gałąź rolnictwa lub-aby poprawić wyniki sprzedaży warzyw- słoik kiszonych ogórków ewentualnie kapusty. Jest to równie zasadne jak lanie do baku benzyny z rzepakiem.

ad.14
Reformy podatkowej jak nie było tak nie ma, nie wiem więc gdzie tu jest sukces.

ad. 15
Sądy 24h to jeden z niewielu pomysłów PiS, które może okazać się skutecznym rozwiązaniem danego problemu.

ad. 16
Polska przyciąga mniej inwestycji niż dużo mniejsze kraje bałtyckie lub Słowacja tak więc nie wiem czym tu się podniecać.

Z panegiryku Marcinkiewicza dla Marcinkiewicza wynika, iż jego rząd był rządem wybitnym. Wszak zrobił tak wiele, podjął tysiące inicjatyw, rozwinął szereg działań mających doprowadzić do poprawy warunków życia...
Widać sprawdza się prawda mówiąca iż trzeba zrobić bardzo wiele aby wszystko zostało po staremu... Czyli po socjalistycznemu.

Na końcu Marcinkiewicz stwierdza: „Chyba się chwalę.” I jest to jedyne jego zdanie, z którym w pełni się zgadzam.Dealer


Kliknij, aby zobaczyć inne artykuły autora Dealer
Jak dodać komentarz?
Aby dodać komentarz należy się zalogować (okno logowania, na górze strony). Jeżeli nie masz jeszcze swojego konta kliknij tu, aby się zarejestrować.


Tego textu jeszcze nie skomentowano!

| Fotkapro.pl - ogladaj i oceniaj fotki | Blog z poradami, inspiracjami | Darmowe liczniki | Noclegi Nad Morzem |