Magazyn Młodych - Strona główna
Antykoncepcja Ksišżki Na poważnie
Opowiadania Poezja Tworzenie WWW
emodi.pl -  Wiele sklepów w jednym miejscu
Okno logowania
L:
H:
Załóż nowe konto

Szukaj

Teksty
Strona główna
Antykoncepcja
Film
Fotografia
Humor
Książki
Linki
Muzyka
Na poważnie
Opowiadania
Poezja
Sport
Tworzenie WWW
Wywiady

Reklama


Redakcyjne
Strona główna
Newsy
Nasze banery
Dodawanie tekstów
Redakcja
Reklama
Linki

Subskrycja
Twój email


Polityka prywatności

STATy:)

o2u.pl - 
darmowe liczniki
Tekstów: 341
Komentarzy: 1221
Twórców: 110 osób
Soft: cmsMM v 2.0

Chcesz dodać swój artykuł?


MM >> Na poważnie >> Głupota czy sabotaż ?

Głupota czy sabotaż ?


Data publikacji: 23-08-2006
Autor:Dealer
Kategoria:Na poważnie
Odsłon:3354

     
„Polska, uważana jeszcze rok temu za ostoję wartości w Europie, może stać się przykładem nietolerancji i lekceważenia praw mniejszości - ostrzegł Bronisław Geremek na łamach niemieckiego "Die Welt".

"Wałęsa atakuje braci Kaczyńskich" zatytułował niemiecki "Der Spiegel"

Parlament Europejski wydał rezolucję, w której obok Belgii, Francji i Niemiec wymieniła Polskę jako kraj, gdzie nastąpił "wzrost nietolerancji powodowanej rasizmem, ksenofobią, antysemityzmem i homofobią”. Polska została więc zrównana z krajami, w którym coraz częściej dokonywane są przestępstwa kryminalne na tle rasistowskim, ksenofobicznym itd. Co więcej przestępczych dokonują zorganizowane grupy. Wypowiedzi posła Wierzejskiego zrównano z czynami kryminalnymi. Za rezolucją głosowało w sumie 9 Polaków z SLD, SDPL, PD i Samoobrony.

Za rezolucją zagłosowali przedstawiciele ugrupowań, które zawsze bardzo troszczyły się o „dobry wizerunek Polski na arenie międzynarodowej”. Tym razem o ten wizerunek zatroszczyli się bardzo solidnie, dając sygnał dla opinii międzynarodowej iż w Polsce biją Żydów, homoseskualistów, murzynów i kogo tam jeszcze. Na szczęście na zachodzie PE jest traktowany z przymrużeniem oka więc rezolucja wbrew temu w co wierzy lewica przeszła bez większego echa.

Zastanawia mnie dlaczego polscy przedstawiciele notabene pochodzący z lewicy tak łatwo podnieśli ręce za rezolucją, która była skrajnie niesprawiedliwa względem Polski? Z głupoty, na którą cierpi większość partii socjalistycznych w Europie czy po to aby dokopać obecnej władzy? Zapewne i jedno i drugie. Bardziej od zachowania lewicy dziwi mnie jednak postępowanie Geremka i Wałęsy. Dziwi mnie, że polscy politycy i to akurat ci bardziej szanowani na zachodzie niż chociażby Schroder lubują się w opowiadaniu zagranicznym mediom jaki to mamy obecnie złych rządzących. Tym samym umacniają zachód w obiegowych opiniach jakie funkcjonują o Polsce i takimi wywiadami szkodzą dużo bardziej wizerunkowi Polsce niż jakieś afery z teczką Gilowskiej, wykłócanie się Leppera o resorty siłowe czy ględzenie posła Wierzejskiego.

A czy słyszał ktoś aby np. były prezydent Francji Valéry Giscard d'Estaing na łamach angielskiego Herald Tribune czy niemieckiego Frankfurter Allgemeine wypowiadał się tak krytycznie na temat urzędujących Chiraca i Villepina?

Czy nie lubiący Angeli Merkel były kanclerz Gerhard Schroder biegł do Le Monde by tam potępiać „dzikie „reformy” nowej władzy?

Na oba te pytanie odpowiedź jest jedna: NIE. Zachodni politycy mogą kłócić się ze sobą do upadłego, ale jeśli ich kraj jest niesłusznie o coś oskarżany na arenie międzynarodowej to różne ugrupowania polityczne potrafią się wtedy zjednoczyć.

Wychodzi na to, że w naszym kraju wierni tej zasadzie są...Kaczyńscy, którzy mimo iż nie znoszą Kwaśniewskiego to jednak zapowiedzieli poparcie jego starań o posadę w ONZ, podobnie popierali Geremka na stanowisko przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. I proszę- politycy uważani za największych kłótników w ważnych chwilach potrafią zapomnieć o podziałach partyjnych i poprzeć swoich adwersarzy.

Czy pozostałe partie nauczą się tego kiedyś o Kaczyńskich?
Czy będą chcieli się nauczyć?Dealer


Kliknij, aby zobaczyć inne artykuły autora Dealer
Jak dodać komentarz?
Aby dodać komentarz należy się zalogować (okno logowania, na górze strony). Jeżeli nie masz jeszcze swojego konta kliknij tu, aby się zarejestrować.


Tego textu jeszcze nie skomentowano!

| Fotkapro.pl - ogladaj i oceniaj fotki | Blog z poradami, inspiracjami | Darmowe liczniki | Noclegi Nad Morzem |