Magazyn M這dych - Strona g堯wna
Antykoncepcja Ksi嘀ki Na powa積ie
Opowiadania Poezja Tworzenie WWW
emodi.pl -  Wiele sklep闚 w jednym miejscu
Okno logowania
L:
H:
Za堯� nowe konto

Szukaj

Teksty
Strona g堯wna
Antykoncepcja
Film
Fotografia
Humor
Ksi捫ki
Linki
Muzyka
Na powa積ie
Opowiadania
Poezja
Sport
Tworzenie WWW
Wywiady

Reklama


Redakcyjne
Strona g堯wna
Newsy
Nasze banery
Dodawanie tekst闚
Redakcja
Reklama
Linki

Subskrycja
Tw鎩 email


Polityka prywatno軼i

STATy:)

o2u.pl - 
darmowe liczniki
Tekst闚: 333
Komentarzy: 1221
Tw鏎c闚: 104 os鏏
Soft: cmsMM v 2.0

Chcesz doda� sw鎩 artyku�?


MM >> Na powa積ie >> Jaki martket na 鈍i皻a?

Jaki martket na 鈍i皻a?


Data publikacji: 11-12-2003
Autor:Mati
Kategoria:Na powa積ie
Ods這n:4902

     ����� W ostatniej Polityce ukaza� si� ranking hipermarket闚. Z po鈔鏚 8 sieci w ca造m kraju, w jednym dniu, o jednej godzinie ankieterzy weszli do 24 sklep闚. Na pierwszym miejscu znalaz� si� Geant, zaraz po nim Tesco i Hypernova. Najta雟zym sklepem okaza� si� tak bardzo nie lubiany przeze mnie Kaufland, sklepem najbardziej przyjaznym wed逝g rankingu jest Hypernova. Na ocen� sk豉da造 si� 2 g堯wne czynniki - ceny i przyjazno嗆 sklepu. Ciekawym punktem bada� by這 por闚nanie cen 30 produkt闚, w ka盥ej z sieci. Pr鵵z podstawowych produkt闚 takich jak m彗a czy cukier, do koszyk闚 dodano produkty markowe. Najta雟zym sklepem okaza� si� Kaufland, w kt鏎ym kosz produkt闚 kosztowa� 158,8 z�, a najdro篡a by這 hypernova - 204,86z�. Podczas badania przyjazno軼i sklepu brano pod uwag� 3 czynniki. Wygoda klienta, asortyment, oraz obs逝ga klienta. W tej kategorii liderem zosta豉 Hypernova, na drugim miejscu Geant a na trzecim Auchan. ㄠcznie mo積a by這 uzyska� 400 punkt闚. 100 punkt闚 za najni窺ze ceny, i 300 za przyjazno嗆 sklepu. Kaufland, lider najni窺zych cen (100 punkt闚 w tej kategorii), otrzyma� tylko 108,34 punt闚 za przyjazno嗆 dla klienta (na 300 mo磧iwych), co uplasowa這 go na pierwszym miejscu cen sklepowych,ale na ostatnim w rankingu og鏊nym. Hypernova jako najdro窺zy, ale i najbardziej przyjazny sklep otrzyma� pierwsze miejsce za przyjazno嗆, a trzecie miejsce w rankingu og鏊nym. W rankingu og鏊nym wygra� Geant, kt鏎y w sumie uzyska� 282,32 punkt闚.
����� Ludzie ceni帷y sobie zar闚no wygod�, jak i ceny wybiro� si� na 鈍i徠eczne zakupy do Geanta, cho� nie wiem czy niekt鏎zy nie p鎩d� za niskimi cenami do Kauflanda, gdzie mo瞠 i przyjazno嗆 sklepu nie jest najlepsza, ale cena czyni cuda. Poni瞠j przedstwiam ostateczn� klasyfikacj�.

Miejscepunkty za sklep tanipunkty za sklep przyjaznysuma
1. Geant80203,32283,32
2. TESCO90176,66266,66
3. Hypernova30205235,00
4. Auchan40193,34233,34
5. Carrefour70150220,00
6. Real50165215,00
7. E.LECLERC60150210,00
8. Kaufland100108,34208,34



Mati


Kliknij, aby zobaczy� inne artyku造 autora Mati
Jak doda� komentarz?
Aby doda� komentarz nale篡 si� zalogowa� (okno logowania, na g鏎ze strony). Je瞠li nie masz jeszcze swojego konta kliknij tu, aby si� zarejestrowa�.

Te� w tej Polityce nie ma j� ciekawszych temat闚 od:"Gdzie b璠� m鏬� kupi� cukinie o 10 groszy ta雟z� i w 45 sekund wcze郾iej".
Dealer, 0000-00-00 00:00:00

Te� w tej Polityce nie ma j� ciekawszych temat闚 od:"Gdzie b璠� m鏬� kupi� cukinie o 10 groszy ta雟z� i w 45 sekund wcze郾iej".
Dealer, 0000-00-00 00:00:00

Mati, bardzo ciekawie napisane! ja osobi軼ie nie lubi� 瘸dnego hipermarketu;)
Bartek, 0000-00-00 00:00:00

| Fotkapro.pl - ogladaj i oceniaj fotki | Blog z poradami, inspiracjami | Darmowe liczniki | Noclegi Nad Morzem |