Data publikacji: 27-10-2004
Autor:kosior13
Kategoria:Sport
Ods這n:5868

Po raz pierwszy w historii Astoria Bydgoszcz pokona豉 奸御k Wroc豉w. Przy obecno軼i 4 tysi璚y kibic闚 uda這 si wygra z 17-krotnym mistrzem Polski.

Pocz徠ek spotkania nie zapowiada tak dobrego rozstrzygni璚ia. Astoria zacz窸a pi徠k: Bosnic, Crisp, Korshuk, Smallwood, Wilangowski. Gracze Asty pope軟ili 5 b喚d闚 krok闚 w samej pierwszej kwarcie(!) co spowodowa這, 瞠 po pierwszych 10 minutach by wynik 15:18.

Druga kwarta zaczyna si troch lepiej. Krzysztof Dryja przeprowadza akcj 2+1 i na tablicy 鈍ietlnej widnieje remis (18:18). Koszykarze w tej kwarcie graj punkt za punkt, ale 奸御k w ko鎍u odskakuje na kilka punkt闚 i po pierwszej kwarcie Astoria schodzi do szatni przegrywaj帷 37:41.

Drug po這w zaczynamy takim samym ustawieniem jak na pocz徠ku spotkania. Niestety Vedran Bosnic skr璚a sobie staw skokowy i musi opu軼i parkiet. Zmienia go Sasza Kudriawcew, kt鏎y zapomina o s豉bym pocz徠ku i rozgrywa znakomit parti (16 pkt w II po這wie). Astorii udaj si doprowadzi do remisu, a potem uzyska przewag punktow. Z ko鎍ow syren III kwarty Pawe Wiekiera trafia za 3 i jest 62:55 dla bydgoszczan.

Ostatnia kwarta zaczyna si kolejn tr鎩k Paw陰 Wiekiery. Od tego momentu Asta zaczyna dominowa na parkiecie. Gracze 奸御ka praktycznie stoj zamiast broni. Na trybunach ju wszyscy kibice zaczynaj szale ze szcz窷cia. Ostatecznie Astoria wygrywa 85:67. W grze Astorii by這 wida jeszcze wiele b喚d闚 i niedopracowanych element闚, ale zwyci瘰two i tak cieszy.

Nast瘼ny mecz Astoria rozegra 30 pa寮ziernika o godzinie 17:00 z Polpharm w Starogardzie Gda雟kim. Co prawda przeciwnik nie prezentuje si najlepiej, ale ma taki sam bilans wygranych i pora瞠k jak Astoria(1-1). Wiemy ju, 瞠 w naszej dru篡nie zabraknie Jacka Olejniczaka (klub rozwi您a z nim kontrakt) oraz bardzo ma這 prawdopodobny jest wyst瘼 Vedrana Bosnica(z powodu kontuzji). Jednak mimo to mamy nadziej, 瞠 Asta wzbogaci si o kolejne 2pkt.