Data publikacji: 09-11-2003
Autor:Bartek Kosiak
Kategoria:Sport
Ods³on:4060

W drugiej rundzie pucharu UEFA pi³karze Groclinu Grodzisk Dyskobolia zmierzyli siê z szóst± obecnie dru¿yn± angielskiej Premiership-Manchesterem City. Mówi³o siê, ¿e Groclin nie ma szans, a jednak pi³karze z Grodziska sprawili wszystkim kibicom ogromn± niespodziankê-remisuj±c 1:1.

Mo¿e najpierw trochê o przebiegu spotkania. Zawodnicy Groclinu wyszli na boisko bardzo przestraszeni. Nie mo¿na siê im dziwiæ w koñcu grali z zespo³em, który ma w swoim sk³adzie zawodników ¶wiatowej klasy. Bardzo szybko stracili¶my bramkê, ju¿ w 6 minucie wykorzysta³ sytucjê Nicolas Anelka. Pó¼niej oba zepo³y mia³y wiele sytuacji bramkowych, lecz ich nie wykorzysta³y. W polskim zespole wiele razy znakomicie interweniowa³ Mariusz Liberda. Równie¿ bardzo dobrze strzeg³ angielskiej bramki David Seaman- ,,bramkarz legenda”. Prze³om dla polskiego zespo³u nast±pi³ w 65 minucie, gdy z rzutu wolnego znakomicie strzeli³ Sebastian Mila. By³a to bardzo ³adna bramka m³odego polskiego pi³karza. Do koñca spotkania wynik remisowy utrzyma³ siê. Po koñcz±cym spotkanie gwizdku sêdziego, nieliczni polscy kibice niemal oszaleli z rado¶ci.

Wygrana Groclinu pokaza³a, jak sport mo¿e byæ piêkny. Nie zawsze licz± siê pieni±dze, lecz postawa zawodników na boisku. Nawet przeciêtny polski zespó³ mo¿e powalczyæ z najlepszymi. Warto dodaæ, ¿e Nicolas Anelka jest tyle wart ile ca³e zespó³ Groclinu.

27 listopada w Polsce odbêdzie siê rewan¿. Nadal faworytem pozostaje zespó³ angielski, lecz musimy wierzyæ w polski zespó³. Mo¿e sprawi± nam kolejn± niespodziankê?